O drobnostiach každodenného života a rozbitom chodníku

Autor: Kristián Čechmánek | 14.9.2018 o 13:32 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  308x

Na skazenie pekného dňa niekedy stačí celkom triviálny dôvod. Môže to byť napríklad chodník, ideálne rozbitý chodník.

Začalo to niekde medzi Metodovou ulicou a Mestským parkom na Sihoti. Ako nadšený mladý otec (v podstate vôbec nie som až taký mladý, ale na veku vraj nezáleží a dôležité sú pocity) som vyrazil na prvú plnohodnotnú „kočíkovačku“ so svojím vtedy ešte 2 týždňovým synom. Ako zodpovedný rodič som sa vydal cestou po nitrianskych, prevažne zoborských chodníkoch. Pocit zodpovednosti a hrdosti však postupne začal prerastať do kognitívnej disonancie a zúfalstva, nakoľko chodník, hoci na prvý pohľad bezpečnejší ako cesta, spôsoboval malému značné nepohodlie. Bol to ten istý chodník, po ktorom som išiel stovky krát hore a dole, no napriek tomu bol v novej sociálnej role rodiča s kočíkom absolútne nepoužiteľný. A tak v snahe nespôsobiť svojmu synovi v kočíku trvalú ujmu na zdraví na komunikácií s „prekrásnou“ fragmentáciou a ojedinelou, dekádami preverenou kresbou, som sa rozhodol ísť značnú časť štreky po ceste, ktorá sa aspoň na tej krajnici tvárila o čosi priateľskejšie. Zlé jazyky tvrdia, že mám len smolu a nebývam tam, kde pán primátor. Povráva sa, že u nich s cestou, či chodníkmi problémy nemajú.

V každom prípade, pointa príbehu netkvie ani tak v rozbitom chodníku, ako v skutočnosti, že mesto zlyháva v poskytovaní základných služieb a komfortu svojim občanom v rôznych postaveniach a sociálnych situáciách. Detský kočík si rovnako môžete zameniť za invalidný vozík, message je však stále ten istý:

Ak je niečo rozbité alebo pokazené, treba to opraviť. Ak to nie je možné opraviť, je potrebné to vymeniť. No a ak nie je ochota to vymeniť, je potrebné poslať predstaviteľov samosprávy na zaslúžený dôchodok a vymeniť ich.“

Na to bude priestor v nadchádzajúcich voľbách do mestského zastupiteľstva v Nitre, v ktorých kandidujem ako nezávislý kandidát za mestskú časť Zobor - Dražovce s podporou strán SPOLU - občianska demokracia a Progresívne Slovensko. Verím, že spolu môžeme vybudovať dobré, moderné a efektívne fungujúce mesto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?